Joint working group launches pilot project for the privatization of State-owned agricultural enterprises (Ukrainian)

Стартує пілотний проект з роздержавлення аграрних ДП

За інформацією, оприлюдненою на офіційному сайті Міністерства аграрної політики України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Фонд державного майна України та Фонд інновацій та розвитку (Республіки Грузія) створюють спільну робочу групу та розпочинають пілотний проект з роздержавлення аграрних державних підприємств.

Для участі в проекті відібрано 10 державних підприємств зі сфери рослинництва, тваринництва, конярства, а також з науково-дослідницької та переробної галузі. Одне з них — сільськогосподарське підприємство «Трест» — вже пройшло перед приватизаційну підготовку та наказом міністерства передано до сфери управління регіонального відділення Фонду Держмайна по Чернігівській області. Робота щодо дев’яти державних підприємств завершиться у найближчий час.

Перелік державних підприємств, щодо яких буде розпочато пілотний проект з роздержавлення, викладений нижче:

  1. Державне підприємство «Сільськогосподарське підприємство «Трест», Чернігівська область. Спеціалізація — вирощування зернових, бобових культур та насіння, розведення ВРХ та свиней.
  2. Державне підприємство Радгосп «Виноградна Долина», Миколаївська область. Спеціалізація — рослинництво, вирощування та переробка винограду, розведення свиней.
  3. Державне підприємство «Черкаський консервний комбінат», Черкаська область. Спеціалізація — переробка сільгосппродукції.
  4. Державне підприємство «Іскра», Харківська область. Спеціалізація — рослинництво та тваринництво.
  5. Державне підприємство «Навчально-дослідне господарство «Україна», Житомирська область. Спеціалізація — наукова та викладацька діяльність, виробництво, переробка та реалізація сільгосппродукції.
  6. Державне підприємство «Мирогощанський державний іподром», Рівненська область. Спеціалізація — конярство.
  7. Державне підприємство «Торговий дім «Буковинська горілка», Чернівецька область. Спеціалізація — оптова торгівля напоями.
  8. Державне підприємство «Криворізьке «Райагропроменерго», Дніпропетровська область. Спеціалізація — ремонт та технічне обслуговування електричного устаткування.
  9. Державне підприємство «Кіровоградська спеціалізована контрольно-насіннєва лабораторія по цукрових буряках», Кіровоградська область. Спеціалізація — рослинництво, оптова та роздрібна торгівля.
  10. Державне підприємство «Проектний інститут «Промзернопроект», м. Київ. Спеціалізація — інжиніринг, геологія та геодезія.

Загалом Мінагрополітики підпорядковано 571 ДП. Серед них формально діючих лише 96, а прибуткових — 20. У стані банкрутства або ліквідації перебувають 154 ДП. Вартість ще 100 компаній менше 100 тис грн. У той же час 177 аграрних держкомпаній заборонені до приватизації, з них 18 розташовані на території АР Крим. Для відновлення виробництва та залучення інвестицій в агропромисловий комплекс Міністерство ініціювало приватизацію неефективних активів, у тому числі шляхом розпаювання.

Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України заявив, що трохи згодом міністерство ініціює роздержавлення 254 підприємств. З них 101 державних підприємств планується приватизувати через розпаювання, а 158 інших чекає подальша реорганізація. Залишити на балансі міністерства планується максимум 10 підприємств.